W I turze wyborów prezydenta Rudy Śląskiej odpadł kandydat popierany przez PiS

W niedzielę odbyły się wybory prezydenta Rudy Śląskiej. W I turze wyborów wzięło udział siedmiu kandydatów. Głównymi faworytami byli dwaj wiceprezydenci miasta Ruda Śląska, a więc Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer, a także kandydat, którego poparł sam Jarosław Kaczyński, a więc Marek Wesoły.

Odbędzie się II tura wyborów w Rudzie Śląskiej

Pierwsza tura wyborów, która odbyła się w ostatnią niedzielę nie rozstrzygnęła wyborów na prezydenta miasta. Wszystko za sprawą tego, że żaden z kandydatów nie zgromadził na swoim koncie więcej niż 50% oddanych i ważnych głosów.

Najwięcej głosów w I turze wyborów prezydenta Rudy Śląskiej zgromadził Michał Pierończyk. Na tego kandydata oddano 11 590 głosów, co stanowiło 36,41% wszystkich oddanych głosów. Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Mejer, który uzyskał 8547 głosów, co oznacza, że uzyskał on 26,85% poparcia. Na miejscu numer trzy znalazł się Marek Wesoły, który uzyskał 8406 głosów, a więc 26,41% poparcia. Przypomnijmy, że Marek Wesoły otrzymał poparcie od samego Jarosława Kaczyńskiego – więcej o tym temacie znajdziecie w artykule tutaj.

Do II tury wyborów prezydenta Rudy Śląskiej przystąpią więc Michał Pierończyk oraz Krzysztof Mejer, a więc dwaj wiceprezydenci miasta Ruda Śląska.