Nowy prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk został już zaprzysiężony

W ostatnim czasie odbyły się wybory prezydenta Rudy Śląskiej. W drugiej turze zwycięzcą okazał się Michał Pierończyk. Nowy prezydent Rudy Śląskiej został już zaprzysiężony. Ślubowanie odbyło się w czwartek podczas uroczystej sesji rady miasta. Michał Pierończyk po oficjalnym zaprzysiężeniu oświadczył, że Ruda Śląska to dom, o który się dba i będzie on o niego dbał w najlepszy sposób, jaki tylko potrafi.

Zdecydowane zwycięstwo Michała Pierończyka w II turze wyborów

II tura wyborów prezydenta miasta Ruda Śląska odbyła się w ostatnią niedzielę. Przypomnijmy, że były to wybory przedterminowe, które zorganizowano po tym, gdy zmarła poprzednia prezydent Grażyna Dziedzic.

W przedterminowych wyborach w I turze żaden z kandydatów nie zdobył większości głosów. Z tego względu dwóch najlepszych kandydatów, a więc Michał Pierończyk i Krzysztof Mejer stanęli w walce w II turze. Tutaj zdecydowane zwycięstwo odniósł Michał Pierończyk, który zdobył 18 446 głosów, co stanowiło 73,05% wszystkich oddanych głosów. Z kolei jego kontrkandydat, a więc Krzysztof Mejer, zdobył łącznie 6805 głosów, co stanowiło 26,95% oddanych głosów. Warto dodać, że do II tury wyborów przystąpiło około 25% uprawnionych do głosowania, których łącznie było około 101,6 tysięcy osób.

Michał Pierończyk po zaprzysiężeniu zaznaczył, że pragnie tego, aby Ruda Śląska była miastem nowoczesnym, ale także miastem, które szanuje tradycję. Pragnie on, aby wszyscy mieszkańcy Rudy Śląskiej czuli dumę z mieszkania w tym mieście oraz aby mieli pełne przekonanie, że jest to najlepsze dla nich miejsce do życia.