Dwóch mężczyzn chciało ukraść miał węglowy z kopalni Bielszowice

Ochroniarze, którzy pracowali przy kopalni Bielszowice w ostatnim czasie przyczynili się do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy mieli zamiar ukraść dwa worki miału węglowego. Na terenie kopalni Bielszowice pojawiło się dwóch mężczyzn, a w pewnym momencie zauważyli ich pracownicy ochrony. Okazało się, że złodzieje przerzucali przez płot worki z miałem węglowym.

Kradzież miału węglowego z kopalni Bielszowice

Dwaj mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku przez pracowników ochrony przy kopalni Bielszowice. W pewnym momencie podczas patrolowania obiektu pracownicy zauważyli, że dwóch mężczyzn przerzuca przez płot worki parciane. Od razu wkroczyli oni do akcji, po czym dwójka złodziei zaczęła uciekać. Łup został porzucony, a mężczyźni oddalili się od miejsca zdarzenia. O całej sytuacji od razu została poinformowana policja.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, którzy od razu zrobili pełny rekonesans wraz z ochroniarzami obiektu. Policjanci z Rudy Śląskiej zabezpieczyli dowody w sprawie, a także zabezpieczyli 34 worki parciane, w których znajdowało się około 1,5 tony miału węglowego. Większość z tego znajdowała się już poza terenem obiektu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn, którzy próbowali ukraść miał węglowy z kopalni Bielszowice

Mężczyźni, którzy próbowali ukraść miał węglowy z kopalni Bielszowice zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Policjanci dotarli do nich po tym, gdy zauważyli oni samochód zaparkowany w pobliżu kopalni Bielszowice. Samochód był cały czas obserwowany przez policjantów, a po kilku godzinach samochodem próbowała odjechać kobieta. W ten sposób dotarli do sprawców kradzieży 1,5 tony miału węglowego z kopalni Bielszowice. Zważając na wysokie ceny węgla i opału w Polsce, takich sytuacji niestety może być coraz więcej. Co ciekawe, niektórzy zamiast kupować opał w Polsce, decydują się na zakup węgla z Czech.