Wiemy kogo poparł Jarosław Kaczyński w wyborach prezydenta Rudy Śląskiej

Już za kilka tygodni odbędą się wybory prezydenta Rudy Śląskiej. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o kolejnych głosach poparcia dla poszczególnych kandydatów. Tym razem oficjalnie swoje poparcie ogłosił Jarosław Kaczyński. Który z kandydatów otrzymał poparcie od posła Prawa i Sprawiedliwości?

Marek Wesoły z poparciem od Jarosława Kaczyńskiego

Kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej Marek Wesoły otrzymał oficjalnie poparcie od posła Prawa i Sprawiedliwości, a więc Jarosława Kaczyńskiego. Poparcie to zostało wygłoszone podczas specjalnego oświadczenia na konferencji prasowej. Całość oświadczenia była dość krótka, a po jego wygłoszeniu żaden z dziennikarzy nie miał okazji, aby zadać jakiekolwiek pytanie Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mówią, że oświadczenie pojawiło się w złym momencie

Wielu mieszkańców Rudy Śląskiej wyraziło swoją opinię na temat oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego. Mówią oni, że teraz na pewno nie jest to najlepszy moment, aby osoby związane z partią rządzącą wyrażały poparcie dla jakiegokolwiek kandydata w wyborach w Rudzie Śląskiej. Dlaczego? Ponieważ w Polsce inflacja szaleje w najlepsze, zbliżą się ogromny problem z energetyką podczas okresu zimowego, a także polska rzeka Odra przeżywa kryzys ekologiczny. Mieszkańcy Rudy Śląskiej zaznaczają, że partia rządząca powinna zająć się rozwiązywaniem ważnych oraz pilnych problemów dotyczących całego kraju, a nie wyborami w Rudzie Śląskiej, które koniec końców i tak odbędą się dopiero za kilka tygodni.