Już w niedzielę odbędą się wybory prezydenta Rudy Śląskiej

W niedzielę, dnia 11 września, w Rudzie Śląskiej odbędą się przedterminowe wybory po tym, gdy zmarła prezydent Grażyna Dziedzic. W wyborach udział weźmie kilku kandydatów, a wśród nich są Jolanta Milas, Paweł Dankiewicz, Krzysztof Mejer, Michał Pierończyk, Maciej Mol, Marek Wesoły oraz Krzysztof Toboła.

Siedmiu kandydatów na prezydenta Rudy Śląskiej

Wybory, które odbędą się w niedzielę, dnia 11 września, wzbudzają spore poruszenie nie tylko wśród mieszkańców Rudy Śląskiej, ale także na ogólnopolskiej scenie politycznej. Mają one pokazać jak obecnie rozkłada się podział sił politycznych w kraju. Do wyborów na prezydenta miasta Ruda Śląska staje aż siedmiu kandydatów. Wśród osób kandydujących na to stanowisko jest m.in. były policjant, przedsiębiorcy, nauczyciele, społecznicy, czy też poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz dotychczasowi wiceprezydenci miasta Ruda Śląska.

Kto cieszy się największym zainteresowaniem przed wyborami?

Bez wątpienia w wyścigu po fotel prezydenta Rudy Śląskiej widać pewnego rodzaju przewagę trzech kandydatów. Mowa tutaj o Michale Pierończyk, Marku Wesołym oraz Krzysztofie Mejerze. To właśnie trzej wymienieni wcześniej kandydaci cieszą się największą popularnością wśród wyborców w Rudzie Śląskiej i najprawdopodobniej między nimi rozegra się batalia o stanowisko prezydenta Rudy Śląskiej. Warto dodać, że na naszym portalu regionalnym również w późniejszym czasie powinny pojawić się wyniki po oficjalnym ich opublikowaniu.