Kolejne remonty i utrudnienia drogowe w mieście

Z powodu modernizacji ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej, kierowcy będą musieli liczyć się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Mieszkańcy powoli wyrażają swoje niezadowolenie z powodu zbyt dużej ilości remontów, które krótko mówiąc utrudniają im normalne funkcjonowanie w mieście.

Remont ulicy Wolności w dzielnicy Ruda

Już od 5 września kierowcy będą musieli borykać się z utrudnieniami w ruchu drogowym, a także zmianami. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się remontu ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej. Na początku wykonawca zajmie się przebudową drogi znajdującej się tuż przy rondzie nieopodal ulicy Magazynowej. Całkowite zakończenie remontu ulicy Wolności planuje się dopiero na 2024 rok. Warto dodać, że inwestycja pochłonie aż 60 milionów złotych, z czego 12,5 miliona złotych to środki finansowe pochodzące z Rządowego Funduszu Lokalnych Inwestycji.

Jakie będą zmiany w ruchu drogowym?

W efekcie rozpoczęcia remontu ulicy Wolności w dzielnicy Ruda, wszyscy zmotoryzowani, ale i piesi będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Jeśli chodzi o kierowców to zaczną obowiązywać nowe zasady poruszania się ze skrzyżowania ulicy Wolności, 1 Maja i Zabrzańskiej. W tym miejscu nie będzie można korzystać z wyjazdu z ulicy Zabrzańskiej w stronę Chebzia. Kierowcy w tym miejscu będą mogli skorzystać m.in. z objazdu ulicą 1 Maja oraz fragmentu trasy N-S. Z kolei kierowcy, którzy będą poruszać się od strony Rudy i będą chcieli trafić do Chebzia, to mogą pojechać ulicą Magazynową oraz ulicą Kokotek. Warto dodać, że trasy pojazdów komunikacji miejskiej nie zmienią się.