Złodzieje ukradli z piwnicy sprzęt sportowy o wartości 1 tysiąca złotych

Policjanci z Rudy Śląskiej skutecznie poradzili sobie ze sprawą kradzieży sprzętu sportowego. Do kradzieży doszło już jakiś czas temu. Sprzęt sportowy został skradziony z piwnicy. Wartość skradzionego sprzętu sportowego określono na mniej więcej 1 tysiąc złotych.

Kradzież sprzętu sportowego z piwnicy

Dwie osoby zostały zatrzymane w związku z kradzieżą sprzętu sportowego z jednej z piwnic na terenie miasta. Policjanci z I Komisariatu w Rudzie Śląskiej skutecznie rozwiązali sprawę i dotarli do sprawcy kradzieży oraz osoby, która nabyła kradziony sprzęt. Sprawcą włamania i kradzieży okazał się 19-letni mężczyzna. Z kolei skradziony sprzęt sportowy, którym były ochraniacze i rękawice do taekwondo o wartości ponad 1 tysiąca złotych, został nabyty przez 38-letniego mężczyznę.

Jednemu i drugiemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności

Za włamanie i kradzież 19-latkowi grozi teraz aż do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei 38-latek, który nabył sprzęt sportowy, także został schwytany przez policjantów. Jemu teraz grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że według kodeksu karnego, paserstwo jest nabyciem rzeczy, która została uzyskana poprzez kradzież lub inny czyn zabroniony, a także udzielaniem pomocy w momencie sprzedaży takiego towaru. Również pomoc przy ukryciu rzeczy pochodzących z kradzieży jest paserstwem. Co więcej, paserstwo może zostać popełnione umyślnie lub też nieumyślnie. Zależy to od tego, czy nabywca ma wiedzę na temat tego, skąd pochodzi kupowany przez niego towar.