Legendarne Kino Patria z 85-letnią historią zawiesza swoją działalność

Coraz większe koszty życia oraz prowadzenia działalności związane z cenami opału sprawiają, że wielu przedsiębiorców jest zmuszonych do zamknięcia lub do zawieszenia prowadzenia dalszej działalności. Podobnie dzieje się obecnie z legendarnym Kinem Patria, które od 85 lat działa na terenie Rudy Śląskiej. Teraz działalność kina zostanie zawieszona z powodu wysokich cen ogrzewania np. w postaci zakupu ekogroszku.

Koniec pewnej epoki w kulturze Rudy Śląskiej?

Zawieszenie działalności przez Kino Patria dla wielu mieszkańców Rudy Śląskiej jest szokujące. W końcu to miejsce pamiętają ludzie z poprzednich pokoleń. Lokal funkcjonował od 85 lat. Teraz jednak trudne sytuacje gospodarcze i na rynku opału sprawiają, że koszty prowadzenia działalności kina są zbyt wysokie. Z tego względu właścicielka Kina Patria, Ewa Brzezińska-Dłuciok oznajmiła, że na ten moment jest zmuszona zawiesić działalność kina. Informacja od właścicielki Kina Patria pojawiła się w mediach społecznościowych.

Kino Patria zawiesza, lecz nie zamyka działalności

Właścicielka kina zaznacza jednak, że jest to zawieszenie a zamknięcie działalności kina. I jak sama ma nadzieję, nadejdą czasy, kiedy kino ponownie będzie mogło wznowić swoją działalność. Zaznaczyła ona także, że szuka optymalnego rozwiązania, które pozwoli prowadzić kino w kolejnych latach. Jak sama przyznała, kino być może otrzyma wsparcie od Urzędu Miejskiego i są w tym zakresie prowadzone rozmowy. Warto dodać, że na ten moment ostatnie seanse w kinie odbyły się 31 października tego roku. Był to wieczór bardzo wzruszający i niejako smutny. Osoby, które tego dnia pojawiły się w Kinie Patria przekazały wiele ciepłych słów, życzeń i uścisków właścicielce kina. Dziękuje ona za to, że wiele osób również wspiera ją w tych trudnych zmaganiach, aby Kino Patria w przyszłości dalej funkcjonowało.