Zatrzymanie 31-letniego kierowcy za prowadzenie auta po narkotykach – odnaleziono podejrzane substancje

Coraz częściej na drogach nie tylko alkohol jest problemem, ale również narkotyki. Przykładowo, ostatni czwartek był dowodem na to, gdzie na jednego zatrzymanego kierowcę w stanie nietrzeźwości przypadał drugi prowadzący pojazd pod wpływem środków odurzających. Podobna sytuacja miała miejsce również dzień wcześniej.

Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policję 23 maja około godziny 23:00, został zatrzymany do kontroli kierowca volkswagena. Był nim 31-latek, który wykazywał się podejrzanym zachowaniem. Kontrola trzeźwości była negatywna, jednak narkotest potwierdził obecność narkotyków w organizmie mężczyzny. Znaleziono również podczas przeszukania dwie torebki z narkotykami.

Zatrzymany mężczyzna został umieszczony w areszcie policyjnym i usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Jego prawo jazdy zostało wstrzymane.

Pamiętajmy, że jakiekolwiek ilości alkoholu czy narkotyków mogą uszkodzić naszą zdolność do prowadzenia pojazdu, co z kolei wpływa na bezpieczeństwo drogowe. Rodzina i znajomi powinni interweniować, kiedy widzą osobę pod wpływem alkoholu czy narkotyków próbującą prowadzić pojazd. Jest to ogromne zagrożenie dla wszystkich.

Wszyscy kierowcy muszą pamiętać, że są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Pragniemy przypomnieć, że od 14 marca obowiązuje nowe prawo zaostrzające kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Osoby decydujące się na takie działanie muszą liczyć się z konsekwencją w postaci utraty swojego samochodu. Jest to kolejne narzędzie do walki z nietrzeźwymi kierowcami – przypomina rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.