Zagrożenie na drogach Bykowiny: Pożar samochodu przy zbiegu ulic Pośpiecha i Korfantego

Alarmujące wydarzenie miało miejsce w Rudzie Śląskiej, gdzie pojazd osobowy uległ zapaleniu. Doszło do tego przy skrzyżowaniu dwóch ulic – Pośpiecha i Korfantego, w dzielnicy Bykowina. Na szczęście, interwencja straży pożarnej pozwoliła na szybkie opanowanie sytuacji.

W dniu zdarzenia, około godziny 16:00, straż pożarna z Rudy Śląskiej otrzymała zgłoszenie. Informacja dotyczyła pożaru samochodu na skrzyżowaniu ulic Pośpiecha i Korfantego w Bykowinie. Akcję podjęła jedna jednostka straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zauważono, że przyczyną pożaru był wybuch butli acetylenowej przechowywanej w bagażniku pojazdu. W wyniku zapalenia doszło do rozprzestrzenienia się ognia na zbiornik paliwa, co doprowadziło do całkowitego spalenia samochodu.

Mówiąc o skutkach wydarzenia, rzecznik prasowy PSP, starszy kapitan Maciej Małczak stwierdził: „W rezultacie tego wybuchu samochód uległ całkowitemu zniszczeniu. Nikt nie odniósł obrażeń, a kierowca zdążył opuścić pojazd na czas.”

Choć dzięki skutecznej interwencji straży pożarnej pożar został stłumiony, to jednak szczegółowe okoliczności tego incydentu będą teraz badane przez policję.