Zaszczytna służba pluszowych stróżów prawa: Hektora, Klary, Rudy i Sznupek

Przywitajcie członków śląskiego oddziału policji – Sierżanta Hektora z Mikołowa, smoczychę Klarę z Będzina, wiewiórkę Rudy z Rudy Śląskiej oraz nieodłącznego kompana wszystkich – Sznupek. W dniu Miłośników Pluszaków, te pluszowe symbole praworządności na Śląsku również obchodzą swoje święto. W codziennych obowiązkach pełnią niezastąpioną rolę, zwłaszcza podczas interwencji i profilaktycznych spotkań z najmłodszymi mieszkańcami regionu.

Sierżant Hektor, wiewiórka Ruda, smoczyca Klara i chyba najbardziej znany ze wszystkich na Śląsku Sznupek – to oni są pluszowymi funkcjonariuszami śląskiej policji. Dzień Miłośników Pluszaków jest doskonałą okazją, aby przyjrzeć się bliżej ich codziennym zadaniom.

W miejscowych jednostkach policyjnych zaszczytną służbę pełnią nasze pluszowe postacie. Smoczyca Klara jest częścią będzińskiej policji, sierżant Hektor wspiera działania funkcjonariuszy z Mikołowa, a prawo w Rudy Śląskiej strzeże wiewiórka Ruda. Sznupek, niewątpliwie najbardziej rozpoznawalna maskotka śląskiej policji, od niemal dwóch dziesięcioleci służy jako symbol społecznej edukacji w regionie.

Co jest ich zadaniem? Przede wszystkim starają się dotrzeć do najmłodszych obywateli, biorą udział w różnego rodzaju akcjach profilaktycznych i edukacyjnych m.in. na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych czy zasad ruchu drogowego. Pluszowi stróże prawa są zdecydowanie ulubieńcami dzieci z terenu Śląska.