Zapowiedź Europejskich Dni Dziedzictwa w Rudzie Śląskiej

Bez wyjątku, w trakcie drugiego i trzeciego weekendu września, mamy okazję celebrować Europejskie Dni Dziedzictwa. Ruda Śląska nie pozostaje w tyle i również przygotowała wiele atrakcji na zbliżający się weekend. Główne punkty programu stanowić będą schron, gigantyczny piec oraz piekarok.

Planowane na sobotę, 9 września, miejskie świętowanie rozpocznie piknik forteczny oraz – dla tych szczęśliwców, którzy zdążyli zdobyć miejsca – zwiedzanie imponującego wielkiego pieca należącego do Huty Pokój.

Pasjonaci historii oraz militariów z pewnością docenią piknik forteczny, który odbędzie się w obrębie ciężkiego schronu bojowego numer 27 znajdującego się w Nowym Bytomiu. Event potrwa od godziny 13:00 aż do 20:00 i przewiduje takie atrakcje jak: możliwość zwiedzenia schronu, spotkanie z rekonstruktorami, wystawę zabytkowych aparatów i wyposażenia wojskowego, warsztaty fotografii otworkowej oraz strzelnice ASG.

Dla entuzjastów zabytkowej architektury przemysłowej zorganizowano wycieczkę po wielkim piecu Huty Pokój. Niestety, wszystkie miejsca są już zajęte. Jednakże, na niedzielne wydarzenia miejsca powinny wystarczyć dla wszystkich. Od 14:00 do 17:00 wszyscy, którzy chcą skosztować prawdziwego chleba z piekaroka, powinni odwiedzić to wydarzenie.

Podczas degustacji przewidziano również warsztaty muzealne nawiązujące do śląskich tradycji. Nastrój piknikowy podkreśli występ zespołu Maszkety.