Zakończono renowację rynku w Kochłowicach: Przyjemna przestrzeń publiczna dla mieszkańców

Podniosło się zasłony z ukończonej renowacji rynku w Kochłowicach, na którą czekano wiele miesięcy. Prace nad stworzeniem atrakcyjnej przestrzeni publicznej dla mieszkańców zostały zakończone, a efekty modernizacji są imponujące. Teraz można tam korzystać z nowych ławek, podziwiać świeżo posadzone rośliny oraz cieszyć oczy efektownym oświetleniem.

Inicjatywa odnowienia rynku narodziła się już w 2022 roku, a szczególnie mocną rolę w tym procesie odegrał Rafał Wypior – radny z Kochłowic. To on nadzorował przebieg prac i dbał o to, aby wszystko odbywało się zgodnie z założeniami projektu. Kulminacyjnym momentem całego przedsięwzięcia był piątkowy wieczór 26 kwietnia, kiedy to nastąpiło oficjalne uruchomienie oświetlenia na odnowionym rynku. W ramach modernizacji powstały nowe ławki i kosze na odpadki. Utworzono także ścieżki spacerowe oraz posadzono rośliny, które nadały miejscu świeży wygląd.

„Nareszcie, Kochłowicki rynek jest dostępny dla wszystkich! Prawie całkowicie podświetlony, robi duże wrażenie! To długo oczekiwana chwila, która rozpoczęła się jeszcze w 2022 roku. Teraz tylko czekamy, aż nasadzenia roślin dojrzeją i stworzą niesamowity efekt” – takie słowa radnego można przeczytać na jego profilach w mediach społecznościowych.

Wyjątkową atmosferę miejscu nadaje zawieszona girlanda z żarówkami, dodając magii temu miejscu. Elementem dopełniającym całość jest pylon z podświetlanym napisem „Dychnij się! #Kochlove”.

Początkowo planowano zakończyć prace remontowe 15 listopada poprzedniego roku. Jednak wykonawca inwestycji poprosił o przedłużenie terminu. Ostatecznie rynek został otwarty dla mieszkańców w kwietniu bieżącego roku. Projekt „Kochłowicki rynek przyjemny dla oka” był realizowany dzięki funduszom z Budżetu Obywatelskiego.