Zakończona II edycja czytania w dialekcie śląskim w Stacji Biblioteka!

Minęła środa, 5 czerwca, kiedy to w miejscu zwanym Stacją Biblioteka miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – druga odsłona czytania w regionalnym języku śląskim, pod hasłem “Niy ino gŏdōmy, ale tyż czytōmy”. Ta niezwykła inicjatywa zdobyła uznanie prezydenta miasta, Michała Pierończyka, który zdecydował się objąć nad nią patronat.

Centrum kultury śląskiej na terenie Chebzia zatętniło życiem, kiedy to odbyła się 2. edycja wydarzenia “Niy ino gŏdōmy, ale tyż czytōmy”. Organizatorami tej imprezy byli odpowiedzialni za działalność Stacji Biblioteki oraz Stowarzyszenie „Festelno Czelodka”. W trakcie trwania wydarzenia uczestnicy mieli możliwość posłuchania fragmentów dzieła Rafała Szymy – „Leanderka”, napisanej w dialekcie śląskim. Dodatkowo, mogli oni obejrzeć spektakl opowiadający o Joannie Gryzik i Karolu Goduli, wystawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 noszącej imię Kawalerów Orderu Uśmiechu. Zainteresowanie było ogromne – miejsce spotkania wypełniło się po sam sufit!

Nie tylko literatura i teatr przyciągneły tłumy – dodatkową atrakcją była wystawa fotograficzna o nazwie „Beboki”, której autorem jest Marek Foltyn. Zdjęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.