Zakończenie Świątecznego Jarmarku Rudzkiego – przegląd najważniejszych atrakcji

Koniec Świątecznego Jarmarku Rudzkiego nadszedł. Byliśmy świadkami niezapomnianych występów artystycznych przez zespół Amatorskiego Teatru „Pierro” oraz spotkania z nowoczesną wersją Świętego Mikołaja, które były jednymi z wielu emocjonujących wydarzeń, które miały miejsce na rynku Nowym Bytomiu w chłodną niedzielną popołudniową porę.

10 grudnia było ostatnim dniem Rudzkiego Targu Świątecznego, który rozpoczął się 7 grudnia tego roku. Stoiska handlowe i wystawowe były otwarte codziennie od godz. 14:00 do 20:00. Na rynku zaprezentowano 20 różnorodnych straganów handlowych z unikalnymi dekoracjami świątecznymi oraz stoiskami gastronomicznymi serwującymi tradycyjne potrawy regionalne.

Podczas ostatniego dnia jarmarku, niedziela była pełna artystycznych przedstawień wykonanych przez członków Amatorskiego Teatru „Pierro”, zlokalizowanego przy II Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej. O godzinie 17:00 na scenę wkroczyło Studio Tańca i Ruchu „Progress”. Zwieńczenie jarmarku to muzyczna uczta z Arkadia Band i Darkiem Nowickim. Na Placu Jana Pawła II odbył się również pochód Świętego Mikołaja. Nowoczesny Mikołaj przybył na mechanicznych reniferach. Nie mogło zabraknąć również życzeń od prezydenta Michała Pierończyka.

Prezydent Pierończyk podkreślał, że był to magiczny okres pełen wspaniałych występów i ciepłych spotkań. Wyraził swoją wdzięczność do wszystkich, którzy uczestniczyli przez te cztery dni na placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Podziękował artystom, wystawcom, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do wprowadzenia świątecznej atmosfery do Rudy Śląskiej.