28-letni poszukiwany mężczyzna z Rudy Śląskiej utkwił w środku pojemnika na elektrośmieci

Służby policyjne ze Świętochłowic zostały powiadomione o nietypowej sytuacji, w której mężczyzna zaklinował się w kontenerze przeznaczonym do segregacji elektroodpadów. Zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej. Na miejsce interwencji skierowany został patrol policji wspomagany przez strażaków, którzy współpracowali, aby uwolnić uwięzionego mężczyznę. Po jego wydobyciu okazało się, że był on osobą poszukiwaną.

Nocą, między środą a czwartkiem, dyżurny oficer komendy policji w Świętochłowicach odebrał zgłoszenie o nietypowym incydencie. Mężczyzna, według informacji przekazanych przez zgłaszającego, wszedł do specjalistycznego kontenera na odpady elektroniczne i od trzech godzin nie był w stanie wydostać się na własną rękę. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrol policji oraz jednostkę straży pożarnej, które wspólnymi siłami wydobyły mężczyznę z pułapki.

Po przeprowadzeniu standardowej procedury sprawdzania danych osobowych mężczyzny w systemach policyjnych, okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który był poszukiwany za kradzież z włamaniem. Po wydobyciu z kontenera, mężczyzna został natychmiast aresztowany i przewieziony do aresztu.