W stanie nietrzeźwości prowadził samochód, powodując zagrożenie na ulicy Podlas – miał niemalże 3 promile!

Wieczorową porą 8 grudnia, swój dyżur zakończył jeden ze strażników miejskich. Jednak tuż po służbie zaobserwował wjeżdżające na ulicę Podlas czerwone kombi. Jego kierujący, przemieszczając się chaotycznie i niewłaściwie, regularnie przekraczał środek drogi, skutkiem czego tworzył realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników tej arterii komunikacyjnej. Co więcej, zanotowano, że kierowca uderzył w jeden z zaparkowanych tam samochodów i kontynuował jazdę, zmierzając w stronę Orzegowa.

Sytuacja osiągnęła punkt kulminacyjny przy krzyżówce ulic Podlas i Bytomska. Tam strażnik podjął próbę zatrzymania tego nieprzewidywalnego pojazdu. Wówczas jednak kierujący nim mężczyzna skręcił niespodziewanie w ulicę Bytomską. Ostatecznie dopiero na terenie ulicy Grunwaldzkiej udało się wstrzymać jego szaleńczą jazdę – auto skierowane zostało pomiędzy budynki, a tam straż miejska zdołała dopaść nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy policji, którzy przeprowadzili badanie alkomatem – wykazało ono blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierującego.

Wszyscy ci, którzy w miniony piątek postawili swoje pojazdy na ulicy Podlas i po pewnym czasie dostrzegli na nich uszkodzenia, proszeni są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu do najbliższej jednostki policji.