Zaczyna się budowanie nowego centrum handlowego w Rudzie Śląskiej!

W Rudzie Śląskiej ruszyła budowa świeżego parku handlowego. Konstrukcja tego obiektu jest realizowana na przecięciu ulic Bukowej i 1 Maja, nieopodal marketu Castorama.

Na tym miejscu kiedyś funkcjonowała stacja benzynowa firmy „Tesco”, która jednak została zamknięta w 2019 roku. Wkrótce po tym zdarzeniu, na tej działce powstała Castorama. Ale teren, na którym przedtem była stacja paliw, przez jakiś czas pozostawał niewykorzystany. Niedawno firma PKB Inwest Budowa oficjalnie potwierdziła start budowy nowego parku handlowego na tych gruntach.

Jacek Ostwald z PKB Inwest Budowa stwierdza, że chociaż Ruda Śląska ma około 130 tysięcy mieszkańców, jej potencjał handlowy nie został do końca wykorzystany. Plany firmy zakładają stworzenie placówki z szerokim asortymentem, która szybko zyska uznanie wśród lokalnej społeczności. Obiekt ten nie tylko będzie cennym dodatkiem do infrastruktury handlowej miasta, ale także stworzy nowe miejsca pracy i pomoże w dalszym rozwoju gospodarczym regionu.

Centrum handlowe o powierzchni 3 650 metrów kwadratowych powstanie na działce o wielkości ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych. W budynku znajdą się liczne punkty handlowo-usługowe znanych marek, z bezpośrednimi wejściami z parkingowego obszaru. Dla odwiedzających zostanie udostępnionych 155 miejsc parkingowych.

Henryk Pichłacz, również reprezentujący PKB Inwest Budowa, podkreśla, że większość lokali w centrum jest już wynajętych i pozostał tylko jeden wolny. To duże zainteresowanie ze strony sieci handlowych potwierdza atrakcyjność tej inwestycji. Wśród najemców pojawią się firmy oferujące produkty takie jak kosmetyki, ubrania, sprzęt domowy, elektronika i wiele innych artykułów, które będą dostępne w jednym miejscu, umożliwiając szybkie i wygodne zakupy.

Przewiduje się, że nowe centrum handlowe zostanie otwarte w IV kwartale bieżącego roku. Zachęcamy do zapoznania się z wizualizacją tego nowego parku handlowego.