Wysoką karę mandatu otrzymał nietrzeźwy rowerzysta z Rudy Śląskiej

Ze względu na coraz lepszą pogodę, mieszkańcy Rudy Śląskiej coraz chętniej decydują się na spacery i aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Widać to przede wszystkim po liczbie osób korzystających z hulajnóg elektrycznych oraz rowerów, które pojawiły się na ulicach miasta. Niemniej jednak, niestety, nie brakuje też osób, które niekorzystnie wykorzystują te pojazdy, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. Policjanci z rudzkiej drogówki już dwukrotnie w tym tygodniu musieli interweniować w przypadkach nietrzeźwych rowerzystów.

Drugie takie zdarzenie miało miejsce w piątek rano w dzielnicy Halemba. Zwróciła na niego uwagę poruszająca się po ulicach patrolująca policja, kiedy zauważyła rowerzystę jadącego lekkim zygzakiem. Mundurowi podjęli decyzję o skontrolowaniu stanu trzeźwości 50-letniego mężczyzny. Okazało się, że miał on w swoim organizmie pewną ilość alkoholu. Na skutek tego wydarzenia, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych i został poinstruowany, aby odprowadzić rower do swojego domu.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami zawartymi w Kodeksie wykroczeń, jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości jest karana grzywną w wysokości 2500 złotych. Natomiast, jeśli badania wykażą zawartość alkoholu w organizmie od 0,2 do 0,5 promila, grozi grzywna w wysokości 1000 złotych.