Eksplozja gazu w wirkowskiej restauracji – 36 osób ewakuowanych, jedna osoba hospitalizowana

W samym sercu Wirku doszło do przerażającego zdarzenia. W jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Szyb Andrzeja wybuchł gaz. W momencie eksplozji w budynku przebywało łącznie 36 osób. Z tego grona, jedna osoba musiała zostać przetransportowana do placówki medycznej.

Wybuch gazu miał miejsce dzisiaj, 2 marca, około godziny 21:30. Do eksplozji doszło w restauracji znajdującej się przy ulicy Szyb Andrzeja w wirkowskiej dzielnicy Wirek. Przyczyną nieszczęśliwego incydentu było wycieknięcie gazu z butli.

– Incydent był spowodowany usterką butli o pojemności 11 kg, która przechowywała gaz – wyjaśnił młody kapitan inżynier Łukasz Latos, Zastępca Oficera Prasowego Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Rudzie Śląskiej.

W momencie, gdy doszło do eksplozji, w budynku przebywało 36 osób. Na szczęście wszyscy zdążyli opuścić teren niebezpieczeństwa. Niestety, jedna osoba musiała zostać przewieziona do szpitala – 35-letnia kobieta, która odniosła poparzenia.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyło 8 zastępów PSP, co stanowi 23 strażaków. Ich działania nadal trwają. Bezpieczeństwo w miejscu incydentu jest utrzymywane nieprzerwanie.