Uczennice z rudzkiego liceum organizują akcję pomocy dla schroniska "Fauna"

W ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, grupa uczennic z III Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej postanowiła przeprowadzić projekt o nazwie „Zwierzaki bezdomniaki”. Jego głównym celem jest zebranie darów dla miejscowego schroniska dla zwierząt „Fauna”. Działania te są owocem poczucia odpowiedzialności i troski o czworonożne podopieczne schroniska, a jednocześnie stanowią kolejny przykład aktywnego zaangażowania młodzieży w sprawy społeczne.

Zbiórka darów, które mają trafić do schroniska, obejmuje różnorodne przedmioty – od karmy wysokiej jakości dla psów i kotów, poprzez smakołyki dla psów, po zabawki, koce i posłania. Podarunki można oddać w dwóch wyznaczonych miejscach: Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina na ulicy 11 Listopada 15 A (od 4 do 15 marca) oraz Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulicy Grzegorzka 9 (od 18 do 29 marca). W obu punktach można je przekazać podczas godzin otwarcia.

Prócz zbiórki, uczennice przygotowały specjalną wystawę fotograficzną, przedstawiającą podopiecznych schroniska „Fauna”. Ekspozycję można oglądać w obu punktach zbiórki. Ponadto, wspomniane licealistki rozpoczęły również zbiórkę online na remont schroniskowej kociarni oraz na zakup karmy dla kotów.

W ramach projektu młodzież zaplanowała również prelekcję pt. „Mój czworonożny przyjaciel”, która odbędzie się 14 marca o godzinie 11:00 w Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję przekazać zabawki czy karmę dla zwierząt, a po prelekcji będzie możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej.