Otwarcie relaksacyjnej "Sali Chillout" w Szkole Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Rudzie Śląskiej

Z pewnością radość wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu, wywołała nowina o powstaniu specjalnej strefy odpoczynku, nazwanej „Salą Chillout”. To miejsce, które ma na celu zapewnić ukojenie od głośnych dźwięków zazwyczaj towarzyszących atmosferze na szkolnych korytarzach.

Entuzjazm związany z otwarciem nowej przestrzeni w placówce nie ukrywa Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. Wyraża on swoje podziękowania dla dyrekcji szkoły, Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców za ich wkład i zaangażowanie w stworzenie tego unikalnego miejsca w obrębie murów szkolnych.

Z kolei Iwona Dutkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Rudzie Śląskiej, podkreśla, że „Sala Chillout” stanowi przestrzeń, gdzie uczniowie mogą się usiąść, odpocząć, odzyskać swoje siły, korzystać z mediów oraz spędzać czas z kolegami i koleżankami. Dyrektor liczy na to, że przyjemna atmosfera tego miejsca przyczyni się do poprawy koncentracji uczniów, zmniejszenia stresu i napięcia związanego z codziennymi obowiązkami, a także podniesienia efektywności procesu nauki.

Zlokalizowana na pierwszym piętrze „Sala Chillout” została wyposażona w komfortowe kanapy i pufy, stoliki, rzutnik oraz ekran. Ponadto, specjalnie zaprojektowany wystrój, kolorystyka oraz relaksacyjna muzyka mają za zadanie stworzyć odprężającą atmosferę.

Ważne jest aby podkreślić, że inspiracją do stworzenia „Sali Chillout” była inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz dyrekcji szkoły. Projekt realizowany był przez około dwa lata. Fundusze na jego realizację pochodziły ze środków budżetowych, dochodów własnych oraz zasobów Rady Rodziców – mówi Iwona Dutkiewicz. „Sala Chillout” będzie dostępna dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.