Autostrada A4: Dwa zdarzenia drogowe powodują komplikacje w ruchu

Na autostradzie A4 doszło do dwóch incydentów drogowych, które spowodowały problemy z przepływem ruchu. Zdarzenia miały miejsce dzisiaj, około 6:05 rano, na rudzkim odcinku drogi prowadzącej do Wrocławia. W obu kolizjach brały udział trzy samochody.

Kolizje zostały wywołane przez niewłaściwe wykonanie manewru zmiany pasa przez jednego z kierowców. W wyniku jego błędu, dwa auta zderzyły się ze sobą, a następnie uderzyły w energochłonne bariery po lewej stronie jezdni. Wkrótce potem, inny kierujący, starając się uniknąć zderzenia z tymi pojazdami, wpadł w poślizg i również zahaczył o barierki.

Służby ratunkowe, w tym Policja i Straż Pożarna, szybko dotarły na miejsce zdarzeń. Jak informuje strona PSP Ruda Śląska: „Działania strażaków skupiały się na zabezpieczaniu miejsca oraz pojazdów tak, aby usunąć blokadę wszystkich pasów ruchu. W działaniach pomagały dwa zastępy PSP, liczące łącznie 8 strażaków. Prace na miejscu zakończono o godzinie 7:20”.

Mimo poważności sytuacji, żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń. Ruch pojazdów był możliwy do przeprowadzenia dwoma pasami.