Wizyta rudzkiego profilaktyka w III Liceum Ogólnokształcącym: lekcje odpowiedzialności prawnej i bezpieczeństwa na drogach

Miniony tydzień upłynął pod znakiem licznych spotkań profilaktyka z rudzkiego garnizonu z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej. Młodzież miała okazję zgłębiać kwestie swojej prawnej odpowiedzialności, a także dowiedzieć się więcej o akcji Świeć Przykładem oraz Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

W ciągu ostatnich dni sierżant sztabowy Mateusz Pandzioch, będący profilaktykiem w lokalnej jednostce, prowadził cykl spotkań z uczniami trzeciego liceum ogólnokształcącego. Podczas tych rozmów młodzież miała możliwość dowiedzieć się więcej o swojej odpowiedzialności prawnej, zarówno w jej szerszym, jak i bardziej szczegółowym rozumieniu. Wywoływane były także dyskusje na temat nieodpowiedniego korzystania z mediów społecznościowych oraz potencjalnych konsekwencji wynikających z zażywania narkotyków i spożycia alkoholu.

Kluczowym punktem tych spotkań była tematyka dotycząca bezpieczeństwa na drodze. Sierżant sztabowy Pandzioch opowiedział młodzieży o zasadach kolejnej edycji akcji Świeć Przykładem. Ponadto, w kontekście obchodzonego 19 listopada Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, uczniowie mieli okazję przedyskutować najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.