Wciąż dochodzi do kradzieży katalizatorów

W poprzednich latach kradzież katalizatorów była prawdziwą plagą w województwie śląskim. Niestety, ale problem ten wciąż istnieje i nie został do końca wyeliminowany. Nawet pomimo tego, że w tej sprawie dokonano zatrzymań. Okazuje się, że w tym roku znowu dochodzi do kradzieży katalizatorów w Rudzie Śląskiej.

Kradzież katalizatorów – co robić i jak zapobiegać?

Słyszysz podejrzane dźwięki z osiedlowego parkingu samochodowego lub widzisz kogoś leżącego pod samochodem? W takim przypadku mogą to być oznaki, że właśnie ktoś wycina katalizator spod samochodu. Jak więc się zachować? Oczywiście nie musimy sami interweniować, wystarczy, że zadzwonimy pod numer alarmowy 112 i przedstawimy obraz sytuacji, a najbliższy patrol policji przyjedzie we wskazane miejsce.

Z reguły do kradzieży katalizatorów dochodzi w miejscach, które są słabo oświetlone. Osoby, które zostawiają swoje samochody na wolnej przestrzeni, mogą pomyśleć o zamontowaniu dodatkowej osłony antykradzieżowej. Dodatkowo warto także pomyśleć o parkowaniu samochodu w odpowiednio oświetlonych miejscach lub też w garażu. To powinno przyczynić się do zmniejszenia prawdopodobieństwa, że to właśnie nasz samochód padnie ofiarą złodziei katalizatorów.