Niebezpieczne zderzenie autokaru z ciężarówką przewożącą materiały wybuchowe

Na jaw wychodzą kolejne informacje w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło w piątek, dnia 3 marca. Autokar, na pokładzie którego znajdowało się 80 pasażerów, uderzył w tył ciężarówki przewożącej materiały wybuchowe. Ponadto kierowca autobusu prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Wypadek na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej

Niebezpieczny wypadek z udziałem autokaru oraz ciężarówki miał miejsce na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wiadomo, że kierowca autokaru spowodował zdarzenie w momencie, gdy najechał na tył ciężarówki. Zdarzenie było bardzo niebezpieczne, ponieważ w ciężarówce znajdowały się materiały wybuchowe. Po przybyciu policji na miejsce okazało się, że kierowca autobusu był pod wpływem alkoholu, mając we krwi ponad 0,4 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia drogowego na szczęście nikt nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

W sprawie odbyła się również rozprawa w sądzie, w wyniku której kierowcy autokaru turystycznego przedstawiono dwa zarzuty – prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a także spowodowanie zagrożenia na drodze.