Walka z narkotykami: kolejne zatrzymanie w Bielszowicach

W ostatnich dniach, funkcjonariusze policji z komisariatu nr 4 działający na terenie Bielszowic, znów mieli powód do zadowolenia. Udało im się bowiem zatrzymać kolejną osobę podejrzewaną o posiadanie narkotyków. Jak można klasyfikować tego rodzaju akcje? Wyróżnia się te, które są produktem intensywnej pracy śledczej oraz te, które są efektem codziennych obowiązków służbowych. Tym razem, to właśnie rutynowa kontrola legitymacji doprowadziła do zatrzymania 29-letniego mężczyzny.

Sytuacja rozegrała się na ulicy Kokota. Patrolujący tam stróże prawa zauważyli mężczyznę, który wykazywał oznaki nerwowości na ich widok. Podczas kontroli osobistej, mundurowi odkryli, że mężczyzna posiada przy sobie woreczek z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu testów na miejscu, wyniki wskazały na możliwość bycia to substancją psychoaktywną – amfetaminą. 29-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej został natychmiast aresztowany, a próbka substancji przekazana do laboratorium w celu dalszych analiz. Ostateczna decyzja co do kary dla mężczyzny zostanie podjęta przez prokuraturę i sąd.

Policja przypomina, że konsekwencje eksperymentów z narkotykami czy substancjami typu dopalacze są nie tylko legalne, ale także zdrowotne i społeczne, a te ostatnie bywają nawet bardziej dotkliwe. W obliczu coraz większego problemu produkcji i dystrybucji narkotyków, policjanci nieustannie prowadzą działania mające na celu likwidację tego zjawiska. Często nie informujemy o każdym zatrzymaniu, ale praktycznie codziennie funkcjonariusze policji zatrzymują osoby posiadające narkotyki oraz docierają do pośredników i dilerów. Społeczne potępienie narkomanii jest jednym z czynników ułatwiających wykrywanie sprawców tych przestępstw. Istotne są także informacje dostarczane przez mieszkańców – często nawet anonimowa wiadomość może skutkować zatrzymaniem dilera i zapobiegnięciem uzależnieniu kolejnych osób.