W wyniku wypadku na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej jedna osoba ucierpiała i trafiła do szpitala

W ostatnich dniach doszło do wypadku na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Informacja o wypadku została podana przez Generalną Dyrekcję Dróŋ Krajowych i Autostrad. Z informacji zawartych w sieci można się dowiedzieć, że w wyniku wypadku przez pewien czas zablokowana została droga w kierunku Wrocławia, a dokładniej to jej dwa pasy. Na skutek tego zdarzenia drogowego jedna osoba została ranna i musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Policja stara się ustalić dokładne okoliczności zdarzenia na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w wypadku na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej uczestniczyły aż cztery pojazdy. Trzy pojazdy to były samochody osobowe, z kolei jednym z pojazdów biorących udział w zdarzeniu był bus. Wypadek miał miejsce w godzinach wieczornych, mniej więcej przed godziną 23:00. Dokładnym miejscem wypadku był odcinek autostrady A4 między węzłami Ruda Śląska a Zabrze Południe. Jak już pisaliśmy, w wypadku drogowym ucierpiała jedna osoba.

Przez pewien czas w tym miejscu nieprzejezdne były dwa pasy ruchu. Kierowcy, którzy byli świadkami tego zdarzenia relacjonowali, że utrudnienia w ruchu drogowym na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej z powodu tego wypadku drogowego trwały mniej więcej dwie godziny.

Niestety w Polsce wypadki na autostradzie wciąż występują w dużych ilościach. Pomimo tego, że drogi ekspresowe i autostrady są uważane za jedne z najbezpieczniejszych. Przypomnijmy, że ostatnio szereg wypadków drogowych na autostradzie A4 w Trzebini opisał portal etrzebinia.pl.