SPA w okolicach Katowic

Województwo śląskie to region Polski, który warty jest odwiedzenia. W okolicach jego stolicy, Katowic, znajdziemy wiele atrakcji turystycznych i miejsc zapewniających relaks. Jedno z nich znajduje się w Rudzie Śląskiej.

Śląsk pełen atrakcji

Katowice są dziesiątym pod kątem wielkości miastem w Polsce i jednocześnie stolicą województwa śląskiego. Zarówno w samym mieście, jak i w okolicach znaleźć możemy wiele atrakcji.

Zdecydowanie warto zajrzeć do Muzeum Śląskiego, w którym rozmieszczono interaktywne rozwiązania, rekonstrukcje pomieszczeń czy różnego rodzaju instalacje o historii Śląska. W Dolinie Trzech Stawów zachwyci nas plaża, boiska do siatkówki czy tereny do biegania i ścieżki rowerowe. Park Śląski, który leży na terenie większym, niż Central Park w Nowym Jorku, skrywa w sobie m.in. Śląskie Wesołe Miasteczko, Planetarium, ZOO czy Park Etnograficzny.

Z Katowic zaledwie kilkanaście kilometrów dzieli nas od Będzina z jego pięknym Zamkiem Królewskim, a pół godziny drogi od Zabrza, w którym znajduje się Muzeum Górnictwa Węglowego. Wrażenie wywrze na nas na pewno Kopalnia Zabytkowa Rud Srebronośnych, znajdująca się nieopodal, w Tarnowskich Górach. W Rudzie Śląskiej natomiast warto odwiedzić Muzeum Techniki Militarnej i Użytkowej.

Odpoczynek w prywatnym SPA

Odpocząć po zwiedzaniu tych wszystkich atrakcji pozwoli SPA na wyłączność w Rudzie Śląskiej. Zabiegi w SPA to świetny sposób na odprężenie i relaks. Podczas masażu zapominamy o codziennych obowiązkach, kłopotach w pracy czy zmartwieniach, a to dlatego, że uwalnia się wówczas serotonina, czyli hormon odpowiadający za dobry nastrój i samopoczucie. Masaż powoduje także stymulację krążenia krwi, a dzięki temu także usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Prywatne SPA w województwie śląskim daje także możliwość poprawy kondycji skóry. Pobyt w łaźniach zmniejsza widoczność porów, wspomaga odnowę komórkową i przyspiesza detoksykację. Podczas zabiegu w łaźni fińskiej wzmacniamy odporność organizmu, gdyż łączy ona leczenie ciepłem i zimnem. Naprzemiennie ogrzewamy i schładzamy w niej organizm, wysoką temperaturę łaźni zestawiając z zimnymi natryskami.

W łaźni parowej natomiast Prywatne SPA Śląsk umożliwia ogrzanie ciała w temperaturze 33-55 st. Celsjusza, przy dużej wilgotności powietrza. Regularne wizyty w łaźni parowej oczyszczają i nawilżają skórę. Jej zaletą jest także otwieranie porów, dzięki czemu jest to idealne miejsce do stosowania maseczki do twarzy, odżywek do włosów czy olejków do ciała.

Przed korzystaniem z oferty SPA, którą znajdziecie na https://www.sinaloa-spa.pl, lepiej nie jeść ciężkostrawnych potraw, nie jest zalecane także picie alkoholu. Co najmniej na dwie godziny przed planowaną wizytą mężczyźni nie powinni się golić, a kobiety depilację powinny wykonać jeszcze wcześniej – przynajmniej poprzedniego dnia. Zanim wybierzemy się do SPA, warto wypić dużą ilość wody, aby zapewnić prawidłową detoksykację organizmu.

Przede wszystkim jednak, podczas pobytu w tym wyjątkowym miejscu zalecamy pozostawienie wszelkich trosk i poddanie się relaksowi, dzięki czemu odpocznie nie tylko nasze ciało, ale i umysł.

Pomoże w tym na pewno zarówno basen, jacuzzi, strefa relaksu czy rozrywki, jak i niezwykła atmosfera spokoju i wyciszenia, przynosząca ukojenie dla skołatanych nerwów i napiętych, zestresowanych mięśni.