Na terenie Bielszowic mieszkańcy zaniepokoili się pianą, która pojawiła się w niewyjaśnionych dla nich okolicznościach

Służby w Rudzie Śląskiej w ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń o pianie, która znajduje się w Rudzie Śląskiej. Dokładniej chodziło tutaj o tereny Bielszowic. To właśnie tam mieszkańcy zauważyli, że znaczne ilości piany znajdują się na zieleni. Sytuacja ich zainteresowała i wzbudziła ich wątpliwość, czy aby na pewno jest ona bezpieczna i niczym nie zagraża. Stąd też pojawiły się telefony do służb w Rudzie Śląskiej. Czym więc była owa piana i czy stwarzała ona zagrożenie dla mieszkańców?

Piana w Bielszowicach

Telefony, które dotarły do służb porządkowych w Rudzie Śląskiej od zaniepokojonych mieszkańców sprawiły, że od razu na miejscu pojawili się porządkowi. Jednak od razu okazało się, że piana występująca w tamtym miejscu nie jest niczym szkodliwym. Były to po prostu pozostałości piany po przeprowadzonej w tamtym regionie niedawno akcji gaśniczej. Jednego dnia strażacy musieli gasić pożar przy KWK Ruda Ruch Bielszowice – było to na początku lipca w godzinach porannych. Przypomnijmy, że wtedy od razu ewakuowano wszystkich górników, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało.

Oczywiście znajdująca się nieopodal potoku piana, która powstała w wyniku prowadzonej akcji gaśniczej zniknęła w ciągu kilku dni. Taka piana gaśnicza jest w pełni biodegradowalna, przez co zupełnie nie zagraża mieszkańcom i nie powoduje problemów osobom trzecim. I na koniec potwierdźmy i dodajmy, że po kilku dniach wspomniana piana, która zaniepokoiła kilku mieszkańców, po prostu zniknęła.