Już niebawem w Rudzie Śląskiej odbędą się wybory prezydenckie

Lada moment w Rudzie Śląskiej będą miały miejsce wybory na prezydenta miasta. Oficjalnie udało się dowiedzieć, że w wyborach zamierza wystartować trzech kandydatów. Przypomnijmy, że wybory w Rudzie Śląskiej odbywają się z powodu tego, że poprzednia prezydent Grażyna Dziedzic zmarła. Kiedy więc odbędą się wybory na nowego prezydent miasta Ruda Śląska?

Wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej

Prezydenckie wybory w mieście są oczywiście przedterminowe. Wszystko z powodu tego, że zmarła Grażyna Dziedzic, a więc prezydent, która przez wiele lat sprawowała władzę w tym mieście. Kiedy dokładnie mają odbyć się wybory w Rudzie Śląskiej? Otóż ma to być niedziela, dzień 11 września.

Kto weźmie udział w wyborach prezydenckich w Rudzie Śląskiej?

W wyborach na prezydenta miasta mają wystartować podobno trzej kandydaci. Wśród nich wymienia się posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Wesoły, przedsiębiorczyni Bożenę Modzelewską oraz byłego wiceprezydenta miasta Krzysztofa Mejera. Sporo mówiło się także jeszcze o kandydaturze innego kandydata, jakim podobno ma być zastępca zmarłej prezydent, a więc Michał Perończyk. Ostateczne poznamy jednak listę dopiero za jakiś czas. Na pewno wraz z biegiem czasu na naszej stronie internetowej powinno pojawiać się więcej informacji dotyczących kampanii wyborczych oraz informacji na temat wyników wyborów, które we wrześniu powinny odbyć się w mieście Ruda Śląska.

Przypomnijmy raz jeszcze, że Grażyna Dziedzic pełniła funkcję prezydent miasta Ruda Śląska aż od 2010 roku. Niestety, ale zmarła w czerwcu tego roku. Dokładnie jej śmierć nastąpiła dnia 17 czerwca.