W Rudzie Śląskiej odbyły się zawody biegowe w ramach Dziecięcej Ligi Lekkoatletycznej

Młodzi mieszkańcy Rudy Śląskiej oraz okolicznych miejscowości mieli okazję wziąć udział w wyjątkowej Dziecięcej Lidze Lekkoatletycznej. W ramach Ligi odbyły się dwie tury zawodów lekkoatletycznych. Druga z nich odbyła się w poprzednią niedzielę, kiedy to uczestnicy rywalizowali między sobą w biegach sprinterskich.

Dziecięca Liga Lekkoatletyczna w kilku miastach na Śląsku

W tym roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna została zorganizowana w pięciu miastach w Polsce. Jedną z takich miejscowości była oczywiście Ruda Śląska. Dzięki temu mali rudzianie mogli wziąć udział w starannie przygotowanych zawodach sportowych. Pierwsza tura zawodów odbyła się już wcześniej. Z kolei teraz, w niedzielę 26 września na stadionie lekkoatletycznym w Rudzie Śląskiej, młodzi zawodnicy mogli wziąć udział w bieganiu.

Zawody biegowe podzielone na kategorie

Biegi dziecięce odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci zostali podzieleni na uczestników w wieku 7-8 lat, 9-10 lat, a także 11-12 lat. Oprócz tego podczas drugiej tury Dziecięcej Ligi Lekkoatletycznej uczestnicy mogli wziąć udział w kilku konkurencjach biegowych. Przede wszystkim mowa o biegach sprinterskich, płotkarskich oraz sztafetowych.

Warto zaznaczyć, że w tym roku Dziecięca Liga Lekkoatletyczna cieszy się sporym zainteresowaniem uczestników. Na każdych zawodach w każdym mieście panuje świetna, sportowa i sympatyczna atmosfera. Dodajmy, że w tym roku zawody rozgrywane są w pięciu miastach. Są to: Ruda Śląska, Warszawa, Bydgoszcz, Białystok oraz Słupsk.