29-letni rudzianin posiadał w mieszkaniu amfetaminę, tabletki ecstasy oraz ostrą amunicję

U mieszkańca Rudy Śląskiej w miejscu jego pobytu znaleziono amfetaminę, tabletki ecstasy, a także ostrą amunicję. Odkrycia dokonali kryminalni z komendy w Rudzie Śląskiej, którzy od pewnego czasu obserwowali rudzianina. Ich przypuszczenia oraz obserwacje okazały się trafne.

Rudzianinowi grozi do 8 lat więzienia

Policjanci po obserwacjach, które trwały już dłuższy czas, postanowili w końcu odwiedzić 29-latka w jego mieszkaniu. Wizyta oraz przeszukanie okazały się skuteczne, ponieważ w mieszkaniu mężczyzny znaleziono narkotyki, a także ostrą amunicję, na którą zatrzymany nie miał stosownych zezwoleń. Dokładnie to znaleziono u niego 25 gramów amfetaminy, a także tabletki ecstasy. Z kolei amunicja występowała w ilości 33 sztuk. Policjanci oczywiście od razu przeszli do przesłuchania 29-latka. Jak twierdzi lokator, była ona jedynie w mieszkaniu w celach kolekcjonerskich oraz historycznych.

Mężczyzna w najbliższym czasie będzie odpowiadał przed sądem za posiadanie nielegalnych środków odurzających, a także ostrej amunicji, na którą nie posiadał on zezwolenia. O losie mężczyzny zadecyduje prokurator. Warto dodać, że 29-letniemu mieszkańcowi Rudy Śląskiej grozi aż do 8 lat pozbawienia wolności.