Utrudnienia i wyłączenie z ruchu pojazdów osobowych na ulicy Czarnoleśnej

Z powodu remontu już od 1 marca ulica Czarnoleśna w Rudzie Śląskiej będzie wyłączona z ruchu drogowego dla osobowych pojazdów. Wszystko za sprawą prowadzonych prac, które będą dotyczyć naprawy górniczych szkód właśnie na ulicy Czarnoleśnej.

Remont ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej

Na terenie Rudy Śląskiej regularnie odbywają się prace remontowe nawierzchni ulic. Jak zaznacza prezydent miasta Grażyna Dziedzic, spora część uszkodzeń wynika z działalności tutejszego górnictwa. Mieszkańcy często zgłaszają usterki, które powstały właśnie na skutek działania górnictwa w okolicy. Dlatego szkody usuwane są wedle obowiązujących przepisów odnoszących się właśnie do szkód górniczych.Podobnie jest w tym przypadku, gdzie miasto podczas modernizacji i remontów dróg współpracuje także z górniczymi przedsiębiorcami.

Jakie prace zostaną przeprowadzone w ramach remontu ulicy Czarnoleśnej?

Na ulicy Czarnoleśnej prowadzone będą prace na odcinku drogi od ulicy 1 Maja aż do wiaduktu, który znajduje się nad kolejowym torowiskiem. W ramach inwestycji powstanie całkowicie nowa konstrukcja jezdni. Mowa także o położeniu nowego chodnika oraz wykonaniu ścieżki rowerowej. Oprócz tego zmodernizowane zostaną autobusowe zatoczki, a także deszczowa kanaliza, która ucierpiała wskutek właśnie górniczej działalności w okolicy.

Na czas prowadzonych prac remontowych nie będzie możliwe przemieszczanie się pojazdem osobowym przez ulicę Czarnoleśną. Wyjątkiem będą komunikacja autobusowa, a także osoby, które mieszkają bądź pracują w tamtejszym regionie.

Przypomnijmy, że cała inwestycja pochłonie aż 8,8 milionów złotych. Inwestorem omawianej inwestycji jest Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. Prace, które rozpoczną się z dniem 1 marca mają zostać zakończone do końca października tego roku.