Schronisko w Rudzie Śląskiej potrzebuje pomocy

Na terenie całego kraju można spotkać bezdomne zwierzęta, które z różnych względów muszą sobie radzić samemu. Takie zwierzęta często trafiają do lokalnych schronisk dla zwierząt. Podobnie jest w Rudzie Śląskiej, gdzie od lat funkcjonuje schronisko „Fauna”. Niestety, ale schronisko dla zwierząt przechodzi teraz trudniejszą sytuację finansową. Taka sytuacja schroniska sprawia, że potrzebna jest pomoc osób z zewnątrz.

Trudna sytuacja schroniska w Rudzie Śląskiej

W rudzkim schronisku dla zwierząt przebywa sporo psów oraz kotów. Niektóre z nich muszą przechodzić zabiegi weterynaryjne, aby wrócić do pełnej sprawności. Zwierzaki po zabiegach niejednokrotnie muszą otrzymywać specjalną karmę oraz środki, które pozwolą im w okresie rekonwalescencji oraz pomogą wrócić do pełni sprawności. Jako, że zapasy takich środków oraz środki finansowe w rudzkim schronisku powoli się wyczerpują, osoby tam pracujące proszą o pomoc z zewnątrz. Co dokładnie jest potrzebne w schronisku na terenie Rudy Śląskiej?

Brak mokrej karmy i gryzaków

Najbardziej potrzebna jest mokra karma, która jest niezbędna dla zwierząt, które są bezpośrednio po zabiegach. Pracownicy schroniska zaznaczają, że mile widziana jest mokra karma takich marek jak Animoda, Rinti, Rocco, Dolina Noteci oraz wszelkich innych marek, które wyróżniają się dobrą jakością. Oprócz tego przydadzą się również naturalne gryzaki, które mogą umilić czas czworonogom, które całe swoje dnie spędzają w boksach. Schronisko w Rudzie Śląskiej prosi o każdą pomoc. Dary na rzecz schroniska można przekazywać o każdej porze dnia i nocy.

Schroniska dla zwierząt można znaleźć w całej Polsce. Apeluje się, że osoby chcące wziąć zwierzaka pod swoją opiekę powinny zastanowić się nad wzięciem zwierzaka właśnie ze schroniska dla zwierząt. Taki apel regularnie wydają schroniska w Polsce. O adopcję psów i kotów ze schronisk dla zwierząt apelują również pracownicy schroniska w Ostródzie.