Uroczyste obchody "Złotych Godów" w Rudzie Śląskiej: Jubileusz 50 lat małżeństwa dla ponad 70 par

W Rudy Śląskiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestniczyło ponad 70 par obchodzących „Złote Gody”, czyli półwiecze małżeńskiego związku. Uroczystość, zorganizowana przez miejscowy Urząd Miasta, była okazją, by uhonorować długowieczność małżeńską tych par. Każde z małżeństw zostało docenione specjalnym medalem nadanym przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Świętowanie „Złotych Godów” to moment o niepowtarzalnym charakterze, szczególnie dla tych, którzy spędzili razem pięć dekad. Wydarzenie to miało miejsce w poniedziałek w Domu Kultury w Bielszowicach, a jego główną atrakcją była występująca na scenie Krystyna Giżowska.

Wyjątkowe życzenia dla jubilatów złożył prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk. W swoim przemówieniu podkreślił, że było mu niezmiernie miło wręczyć Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które zostały przyznane przez Prezydenta RP. Podziwiał wytrwałość par, które współistniały przez pół wieku, mimo różnych wyzwań, stawiając czoła zarówno zdrowiu, jak i chorobie. W swych życzeniach skierowanych do jubilatów prezydent Rudy Śląskiej wyraził nadzieję na dalsze zdrowie, spokój i radość w ich życiu.

Małżeństwa świętujące 50-lecie związku stanowią inspirujący przykład dla wszystkich. Swoim życiem dowodzą, że miłość jest w stanie przetrwać najtrudniejsze chwile. Dla tych par pozostaje już tylko życzyć im sił oraz kontynuowania pielęgnowania więzi, która je tak silnie połączyła.