Początek wiosny na Nowobytomskim Rynku – świętowanie najmłodszych mieszkańców Rudy Śląskiej

Na nowobytomskim rynku, młodzi mieszkańcy Rudy Śląskiej, uczniowie miejscowych przedszkoli i szkół podstawowych, upamiętnili nadejście wiosny. Wytworzyły one kwiaty z papieru na tę okazję, które następnie dzielili się z innymi rudzianami. W kolorowym korowodzie, prowadzonym przez ich opiekunów, dzieci entuzjastycznie witały wiosnę swoimi głośnymi okrzykami.

Każdego roku, pierwszego dnia wiosny, dzieci ze swoimi opiekunami uczestniczą w jaskrawym spacerze po ulicach miasta. Ta akcja stała się już tradycją w przedszkolach Rudy Śląskiej.

W tym roku początek wiosny zbiegł się z otwarciem Rudzkiego Jarmarku Wielkanocnego. „Dzień ten jest dedykowany przede wszystkim naszym najmłodszym mieszkańcom, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, warsztatów i zabaw. Mam nadzieję, że każdy odwiedzający nasz rynek w Nowym Bytomiu znajdzie coś interesującego dla siebie” – mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Po symbolicznym przywitaniu wiosny, zaplanowano warsztaty świąteczne pod kierunkiem Sylwii Szydy, gdzie dzieci miały możliwość tworzenia dekoracji wielkanocnych. O godzinie 17:00 zostało zaplanowane widowisko słowno-muzyczne „Przebojowe zoo”, które zachęca najmłodszych do wspólnej zabawy w świecie bajek. Dodatkowo przewidziano różnorodne konkursy z nagrodami. O godzinie 18:00 wystąpi charyzmatyczna wokalistka związana ze śląską sceną muzyczną – Karolina Trela.