Uczniowie z Rudy Śląskiej zrobili film nt życia błogosławionego księdza Jana Machy

Młodzi ludzie z Rudy Śląskiej uczęszczający do II Liceum Ogólnokształcącego z Dwujęzycznymi Oddziałami imienia G. Morcinka przygotowali specjalny film o błogosławionym księdzu. Film o duchownym z Chorzowa powstał z okazji beatyfikacji księdza Jana Machy.

Film uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej

Uczniowie w przygotowanym filmie poruszają między innymi temat życia księdza oraz śmierci, która po prostu była męczeńska. Oprócz tego zastanawiają się i wyjaśniają temat dotyczący tego, że Jan Macha w rzeczywistości może być bardzo dobrym autorytetem dla osób żyjących współcześnie.

Błogosławiony ksiądz Jan Macha pochodzi z Chorzowa Starego. Od początku do końca znajdował się na terenie Górnego Śląska. Oprócz bycia duchownym kochał także sport oraz literaturę. Grał w piłkę ręczną w sportowym klubie Azoty Chorzów. Pochodził z bardzo religijnego domu, przez co po pewnym czasie podjął decyzję, aby pójść ścieżką księdza. Niestety, ale podczas II wojny światowej został ścięty gilotyną przez nazistów w 1942 roku, ponieważ prowadził działania konspiracyjne.

Przypomnijmy, że w Katowicach w Archikatedrze Króla Chrystusa dnia 20 listopada miała miejsce beatyfikacja księdza Jana Machy.