Policja zlikwidowała nielegalny salon gier, który znajdował się w dzielnicy Bykowina

Na terenie Bykowiny wykryto salon gier, który działał w sposób nielegalny. Do takiego odkrycia doszli policjanci z Rudy Śląskiej, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Tym razem weszli oni do lokalu, w którym zabezpieczyli aż 3 maszyny, które służyły do hazardu.

Rudzcy policjanci zlikwidowali nielegalny salon hazardowy

Policjanci z Rudy Śląskiej w całej sprawie współpracowali z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic. Wspólnymi siłami udało się zlikwidować nielegalny lokal, w którym regularnie uprawiano hazard. Jak wiadomo w Polsce hazard jest zabroniony. Wynika to z przepisów o grach hazardowych, w których jasno możemy przeczytać, że organizowanie i urządzanie gier na automatach dozwolone jest jedynie w lokalach z licencją kasyn gier.

Właściciele nielegalnego salonu gier będą odpowiadać przed wymiarem sprawiedliwości. Za prowadzenie nielegalnego biznesu grozi im kara finansowa. Osoby prowadzące nielegalne salony gier mogą otrzymać karę finansową nawet do 100 tysięcy złotych za jeden automat. Co więcej, osoba urządzająca gry hazardowe podlega również wysokiej karze grzywny oraz karze więzienia na okres 3 lat.

3 nielegalne urządzenia w salonie gier w dzielnicy Bykowina

W dzielnicy Bykowina w Rudzie Śląskiej policjanci odkryli nowy salon gier. Po wizycie funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Gospodarczą Przestępczością oraz funkcjonariuszy służby celno-skarbowej okazało się, że w lokalu znajdują się 3 urządzenia hazardowe. Podobną wizytę funkcjonariusze przeprowadzili również w Świdnicy, gdzie również zlikwidowano automaty do gier hazardowych.

W Bykowinie funkcjonariusze początkowo przeprowadzili kilka gier testowych, po których okazało się, że urządzenia są zaprogramowane na typowe automaty do gier hazardowych. Sprzęt został od razu przetransportowany do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Urządzenia będą tam przetrzymywane do czasu, aż sąd wyda wyrok w tej sprawie. Śledczy wciąż prowadzą śledztwo, w obrębie którego będą teraz ustalać, ile tak naprawdę pieniędzy stracił Skarb Państwa poprzez organizowanie i urządzanie nielegalnych gier hazardowych w rudzkiej dzielnicy Bykowina.