Rodzice spożywali alkohol mając pod opieką 8-letnią córkę

Płacz, krzyki i dobiegające hałasy z jednego z mieszkań na terenie Rudy Śląskiej doprowadziły do tego, że jedna z osób postanowiła powiadomić o wszystkim policję. Funkcjonariusze przybyli pod wskazany adres, a na miejscu zastali 8-letnią dziewczynkę, która znajdowała się pod opieką kompletnie pijanych rodziców.

8-letnia dziewczynka pod opieką pijanych rodziców

Zarówno matka, jak i ojciec w momencie przybycia na miejsce policjantów znajdowali się w stanie odurzenia. Mieli oni w organizmach 1,7 oraz 2,6 promila alkoholu. W takim stanie sprawowali opiekę nad córką, która w rzeczywistości była bardzo przestraszona i zapłakana. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu wezwania, od razu zatrzymali rodziców i przewieźli ich do aresztu. Z kolei dziewczynka została przekazana jednej z rodzin zastępczych na terenie Rudy Śląskiej.

Przypomnijmy, że do całego zdarzenia doszło w środku tygodnia. Policja otrzymała zawiadomienie o sytuacji około godziny 17:00 w środę. Oprócz policji na miejscu pojawiła się także karetka pogotowia. Zaopiekowali się oni 8-letnią dziewczynką i wykonali badania.

Policja w najbliższych dniach będzie ustalać, czy rodzice narazili dziewczynkę na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Gdyby tak się rzeczywiście stało, to grozi im kara więzienia nawet do 5 lat w areszcie. Z kolei dalszy los dziecka również rozstrzygnie się w najbliższym czasie, a o wszystkim zadecyduje rodzinny sąd.