CBA kontroluje Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej

Nieruchomości, które w ostatnich latach nabył samorząd Rudy Śląskiej wzbudzają sporo wątpliwości. Padają odważne pytania, czy aby na pewno kupno nieruchomości przeznaczonych na wewnętrzne drogi jest działaniem na rzecz dobra miasta. To postara się wyjaśnić Centralne Biuro Antykorupcyjne, którego kontrolerzy już pojawili się w Urzędzie Miasta Rudy Śląskiej.

Kontrola CBA w Urzędzie Miasta

Kontrolerzy mają za zadanie sprawdzić, czy nabyte przez rudzki samorząd nieruchomości były naprawdę przemyślanym i gospodarnym posunięciem. Czy może jednak nabyto je ze względu na prywatne interesy. W związku z tym zakłada się, że do 13 stycznia 2022 roku powinna zostać rozstrzygnięta ta sprawa. CBA może jednak w tym czasie przedłużyć śledztwo o kolejne pół roku. Wszystko zależy od tego, jak potoczy się ta sprawa.

CBA jest zainteresowana działaniami rudzkiego samorządu w latach 2017-2021. W tej sprawie wypowiedziały się już także osoby związane z Urzędem Miasta w Rudzie Śląskiej. Ich zdaniem jest to rutynowa kontrola, których w ciągu roku na terenie Urzędu Miasta jest nawet kilkadziesiąt i żadne z wcześniejszych nie wykazały żadnych uchybień.

Warto dodać, że o działaniach CBA głośno było również w Mławie, kiedy to zatrzymany został wicestarosta.