Kolejny Bieg Wiewiórki w Rudzie Śląskiej za nami

Mieszkańcy Rudy Śląskiej po raz kolejny mogli wziąć udział w Biegu Wiewiórki. Warto zaznaczyć, że to wydarzenie sportowe zostało zorganizowane w mieście już po raz piąty w tym roku. Na linii startu uczestników podzielono na dwie grupy. Dzieci do lat 15 oraz dorosłych. Ci pierwsi uczestniczyli w biegu na 1000 metrów, z kolei dorośli ścigali się na przygotowanej pętli, która liczyła 4200 metrów.

Piąty Bieg Wiewiórki za nami

W tym roku wszyscy chętni mogli już po raz piąty wziąć udział w Biegu Wiewiórki. Piąty Bieg odbył się 9 października w sobotę. Wszyscy zawodnicy rozpoczęli i zakończyli zawody na bieżni, która mieści się przy Szkole Podstawowej Sportowej nr 15. Uczestnicy, którzy nie przekroczyli 15 lat ścigali się na dystansie 1000 metrów. Z kolei dorośli mieli do dyspozycji pętle o długości 4200 metrów. Mogli ją pokonać maksymalnie pięć razy, co łącznie dałoby dystans 21 kilometrów. Uczestnicy mogli także sprawdzić się w nordic walking. Dla nich przygotowano dystans o długości 12,6 kilometrów, co oznacza, że musieli oni pokonać przygotowaną pętle trzy razy.

Dodajmy, że Bieg Wiewiórki to cykl wydarzeń sportowych, które regularnie są organizowane od początku czerwca. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się jeszcze raz. Kolejny Bieg odbędzie się 6 listopada. Warto dodać, że dla uczestników przygotowano nagrody, medale i pamiątki. Jednak aby odebrać pamiątkowy medal, to należy ukończyć co najmniej cztery z sześciu wydarzeń Biegu Wiewiórki. Uczestnik, który chce odebrać medal, obowiązkowo musi także uczestniczyć w ostatnim biegu, który jak już wiemy, odbędzie się 6 listopada.