Na „zakręcie śmierci” w okolicach Rudy Śląskiej pojawi się fotoradar

Urzędnicy postanowili sfinansować ze środków pochodzących z budżetu miasta nowy fotoradar, który stanie na zakręcie Drogowej Trasy Średnicowej w okolicach Rudy Śląskiej. Przypomnijmy, że z powodu ostrego łuku i nietypowego pochylenia nawierzchni, regularnie dochodzi tam do wypadków i kolizji drogowych. Fotoradar ma być skutecznym rozwiązaniem tego problemu.

Mnóstwo wypadków na „zakręcie śmierci” Drogowej Trasy Średnicowej

Mieszkańcy Rudy Śląskiej z pewnością pamiętają 2017 rok, kiedy to tylko i wyłącznie w ciągu jednego dnia na „zakręcie śmierci” Drogowej Trasy Średnicowej doszło aż do 16 kolizji. Stąd też od dawna tamten odcinek drogi nazywany jest jako „zakręt śmierci” lub też „zakręt idiotów”. Do tej pory dochodzi tam regularnie do niebezpiecznych sytuacji drogowych. Z tego względu urzędnicy postanowili działać i przy drodze pojawi się nowy fotoradar.

Oczywiście w tym momencie zakręt jest również odpowiednio oznakowany. Przed nim znajdują się znaki z ograniczeniem prędkości. Niestety kierowcy nie do końca respektują te znaki, przez co dochodzi tam do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Powstanie fotoradar sfinansowany z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta

Plany dotyczące postawienia fotoradaru na „zakręcie śmierci” Drogowej Trasy Średnicowej istnieją już od lat. Niestety, ale Główny Inspektorat Transportu Drogowego cały czas zaznaczał, że nie można teraz zrealizować tej inwestycji, ponieważ w budżecie Inspektoratu brakuje pieniędzy na tę inwestycję. Sprawę w swoje ręce postanowili wziąć urzędnicy z Rudy Śląskiej, którzy postanowili sfinansować przedsięwzięcie z budżetu miasta. Warto dodać, że nowy fotoradar na Drogowej Trasie Średnicowej ma pojawić się jeszcze do końca tego roku.