Policja ścigała kierowcę po ulicach Rudy Śląskiej

Na trasie N-S doszło do zatrzymania mężczyzny w wieku 35 lat, który zwrócił uwagę policjantów swoich nadpobudliwym zachowaniem. Funkcjonariusze przypuszczali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków. Ich przypuszczenia okazały się trafne, a mężczyzna oprócz bycia pod wpływem narkotyków, miał je również przy sobie.

Pościg na 35-latkiem, który znajdował się pod wpływem narkotyków

Policyjny pościg miał miejsce we wtorek dnia 23 listopada. Tuż po godzinie 17:00 funkcjonariusze zauważyli kierowcę, który poruszał się ulicą Główną samochodem marki Citroen. Kierowca w pewnym momencie zdecydowanie przyspieszył, po czym policjanci od razu postanowili zatrzymać kierowcę Citroena. Ten jednak nie miał zamiaru się zatrzymywać, a nawet zaczął oddalać się i uciekać.

Mężczyzna był poszukiwany przez sąd i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci musieli ścigać 35-latka, który jak się później okazało, znajdował się pod wpływem narkotyków. Uliczny pościg zakończył się na trasie N-S. Mężczyzna został poddany badaniu narkotestem. Wykryto w jego organizmie zawartość narkotyków. Oprócz tego przy sobie posiadał on również kilkanaście porcji amfetaminy. Co więcej, 35-letni mężczyzna miał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Ponadto był poszukiwany przez policjantów, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności na okres 10 miesięcy. Już niedługo sąd podejmie decyzję na temat mieszkańca Rudy Śląskiej oraz przedstawi wyrok na popełnione przestępstwa.