Po raz kolejny w Rudzie Śląskiej ruszyła akcja „Ciepłodzielnia”

W całej Polsce okres zimowy jest najtrudniejszy dla wszystkich bezdomnych. Osoby potrzebujące są również w Rudzie Śląskiej. Po raz kolejny w mieście ruszyła akcja „Ciepłodzielnia”, w ramach której mieszkańcy mogą przynieść ciepłe ubrania, które następnie trafią do potrzebujących.

„Ciepłodzielnia” w pomieszczeniach MOSiP

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej wyznaczył pomieszczenie, w którym przygotowane są puste wieszaki. Tam mieszkańcy mogą składować ciepłe ubrania dla osób znajdujących się w potrzebie. Oczywiście dobroczyńców nie brakuje, a ciepła odzież z pewnością przyda się osobom bezdomnym oraz będącym w potrzebie.

Wśród oddanych rzeczy znajdują się m.in. kurtki zimowe, rękawiczki oraz szaliki. Potrzebujący w ten sposób mogą w nieco lepszych warunkach przetrwać zimę. Z kolei mieszkańcy nadają drugie życie ubraniom, w których już nie chodzili na co dzień. To na pewno pomoże osobom w potrzebie, których w Polsce naprawdę nie brakuje. Również w innych częściach Polski, jak np. w Kraśniku, bezdomni mają trudny okres przed sobą.

Przypomnijmy, że akcja „Ciepłodzielnia” jest organizowana w Rudzie Śląskiej każdego roku. Zainteresowanie akcją jest dosyć spore z każdym rokiem. Również mieszkańcy wypowiadają się pozytywnie na temat takiego pomysłu. A to z pewnością oznacza, że i w następnych latach w mieście przeprowadzone zostaną kolejne edycje takiej akcji.