Szwindel na "lekarza" – mieszkaniec Krakowa zatrzymany za wyłudzenie 17 tysięcy od seniorki z Rudy Śląskiej

Policjanci z Rudy Śląskiej doprowadzili do aresztu 24-letniego krakowianina, który jest podejrzewany o oszustwo metodą „na lekarza”. Takie przestępstwo nie jest jego pierwszym – wcześniej mężczyzna, po udaniu lekarza córki pokrzywdzonej, został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec czerwca doszło do wyłudzenia pieniędzy od 85-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej. Na dyżurnym komisariatu wpłynęło zgłoszenie o oszuście, udającym lekarza, który w ten sposób zdobył od starszej kobiety 17 tysięcy złotych. Policjanci z Rudy Śląskiej podjęli działania mające na celu zidentyfikowanie i aresztowanie sprawcy.

Po niecałym tygodniu od incydentu, udało się ustalić tożsamość oszusta i go zatrzymać w Krakowie. Zebrane dowody pozwoliły postawić mu zarzuty, a na wniosek śledczych sąd zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu – informuje Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej.

Śledztwo jest nadal w toku, a kolejne zatrzymania nie są wykluczone. Policjanci będą teraz skupiać się na wyjaśnieniu wszystkich szczegółów tej sprawy.

Służby policyjne ponownie przypominają o zasadach bezpieczeństwa. Należy zachować czujność i nie przekazywać pieniędzy, nie podpisywać dokumentów, nie otwierać kont bankowych, nie zaciągać kredytów ani nie ujawniać danych osobowych, numerów PIN czy haseł na żądanie osób trzecich. Po każdej podejrzanej rozmowie warto skontaktować się z bliską osobą i opowiedzieć o zdarzeniu, a następnie zgłosić sprawę policji.

Każdy przypadek próby wyłudzenia można zgłosić do dowolnej jednostki policji lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.