Szopki do zwiedzania w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej

Okres przedświąteczny oraz świąteczno-noworoczny niewątpliwie jest związany z pięknymi szopkami. Niegdyś po domach wędrowali kolędnicy z własnoręcznie przygotowanymi szopkami. Niektóre pomimo swojej prostoty, miały w sobie coś, co oddawało ich unikalność i wyjątkowe piękno. Tradycja z szopkami utrzymała się do dzisiaj, a w rudzkim Muzeum Miejskim imienia Maksymiliana Chroboka można obejrzeć wystawę wyjątkowych bożonarodzeniowych szopek.

Szopki bożonarodzeniowe brały udział w konkursie

W Muzeum Miejskim imienia Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej wystawiono szopki, które zostały zgłoszone do XXII edycji Konkursu, w ramach którego wyłoniona zostanie Śląska Szopka Bożonarodzeniowa. Uczestnicy zaprezentowane szopki przygotowali własnoręcznie. Teraz wszyscy, którzy odwiedzą Muzeum Miejskie będą mogli oddać głos na poszczególne Szopki. Warto dodać, że głosy można oddawać aż do 6 lutego. Osoby chętne mogą odwiedzić więc Muzeum w Rudzie Śląskiej i oddać swój głos. Szczególnie w niedzielę, kiedy to wstęp do Muzeum jest darmowy.

Osoby, które interesują się szopkami mogą również przyjść do Kościoła pod wezwaniem MBR w Halembie. Tam znajduje się wyjątkowa ruchoma stajenka, która aż do 2 lutego będzie udostępniona dla wszystkich zwiedzających. Szopka jest uruchamiana kilka razy w soboty i niedziele, a także święta. Dokładnie godziny, w których stajenka jest uruchamiana to 15:00, 15:30, 16:00 i 16:30 w soboty, a także 13:00, 14:00, 15:00 i 16:00 w niedzielę.