Starsza Pani oszukana podczas wizyty kobiet, które zaproponowały wymianę wanny

Do niecodziennego oszustwa doszło w Rudzie Śląskiej. Starsza Pani została oszukana przez kobiety, które wmówiły jej, że już niedługo w mieszkaniu zostanie wymieniona wanna. Jednak aby do tego doszło, należy pierw przekazać pieniądze w ramach partycypacją. Starsza Pani przekazała pieniądze, i dopiero potem zorientowała się, że została oszukana. Sprawą już zajmuje się Policja.

Dwie kobiety podszyły się pod pracowników administracji

Przestępstwo, którego dopuściły się dwie kobiety miało miejsce 13 września w poniedziałek, mniej więcej około godziny 13:00. W tym czasie, tego dnia, dwie kobiety podszyły się pod pracowników administracji i oszukały 85-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej.

Cała sytuacja rozpoczęła się od tego, że kobiety zasugerowały sprawdzenie mieszkania, aby dokonać oględzin. Widząc, że właścicielka mieszkania jest dosyć łatwowierna, to postanowiły obiecać kobiecie, że w jej łazience dokona się wymiana wanny oraz baterii. Z tego powodu 85-latka dała się nabrać i wypłaciła kobiet pewną kwotę w formie partycypy kosztów dokonania obiecanej modernizacji wanny i baterii. Po pewnym czasie kobieta zorientowała się, że została oszukana. Od razu zgłosiła sprawę na policję, która teraz zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności.

Apel policjantów do starszych osób i nie tylko

Policjanci regularnie apelują o ostrożność podczas tego typu sytuacji. Przestępcy, którzy wyłudzają pieniądze od osób starszych oraz nieświadomych bardzo często potrafią zdobyć zaufanie ludzi, a następnie wykorzystać to do niecnych celów. Pamiętajmy więc, aby nigdy nie podawać żadnych danych wrażliwych osobom trzecim, a tym bardziej nie przekazywać im pieniędzy ani żadnych kosztowności. Jeśli mamy jakieś wątpliwości w konkretnej sytuacji, to zawsze możemy zadzwonić na policję i poprosić o pomoc odpowiednie służby.