Sportowe emocje na koniu. Nadchodzą zawody jeździeckie w Rudzie Śląskiej

Nadchodzi wydarzenie, które przyciągnie miłośników jednej z najbardziej eleganckich dyscyplin sportowych. W sobotę, 16 września, Sportowy Klub Jeździecki OMEGA, mieszczący się przy ulicy Jagiełły 8, będzie gospodarzem Towarzyskich Zawodów w Ujeżdżeniu. Celem zmagania jest zdobycie Pucharu Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Impreza nie jest tylko dla profesjonalnych jeźdźców. Wszystkie osoby, które chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i poczuć atmosferę prawdziwej stajni, są serdecznie zaproszone. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

W dniu zawodów obecni będą zawodnicy z różnych zakątków Śląska, toteż można oczekiwać zaciętej rywalizacji. Jednak oprócz walki o sportowe trofeum, impreza oferuje możliwość integracji oraz spędzania czasu w przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

W ramach zawodów przewidziano kilka konkurencji: konkurs L-1 przeznaczony dla młodych zawodników do 16 lat, który będzie odbywał się na kucach, oraz konkursy L-3 i P-2. Zaplanowane zawody jeździeckie będą trwały od godziny 9.00 do 17.00.

Dodatkowo, uczestnicy oraz widzowie będą mieli okazję zwiedzić ośrodek jeździeckie, a także nawiązać bliższy kontakt z koniami – tymi wspaniałymi zwierzętami, które są głównymi bohaterami tego wydarzenia.