"BO idę w to" – Gra promująca budżet obywatelski i partycypację społeczną

Centrum Inicjatyw Społecznych „Stary Orzegów” MBP zorganizowało grę mającą na celu propagowanie idei budżetu obywatelskiego. Ta interaktywna forma aktywności miała również na celu przyciągnąć uwagę mieszkańców do realizacji, które zostały sfinansowane z budżetu obywatelskiego w poprzednich edycjach.

Podczas wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia wielu obiektów, które powstały dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności. Gra oferowała szereg zadań do wykonania, w tym odpowiedzi na pytania dotyczące historii i znaczenia odwiedzanych miejsc. Dodatkowo, gracze mieli za zadanie utworzyć dokumentację fotograficzną swoich podróży i doświadczeń.

Gra „BO idę w to” nie tylko dostarczyła uczestnikom zabawy i rozrywki, ale też podkreśliła wagę aktywnego udziału obywateli we wpływaniu na otoczenie miejskie. Poprzez te działania, organizatorzy chcieli zachęcić mieszkańców do zainteresowania się budżetem obywatelskim i pokazać im rzeczywiste rezultaty działań podejmowanych przez lokalną społeczność.